rana-sawalha-364253-unsplash

 

Dışarı çık ve hayatını korkusuzca yaşa!

Yüreğime Yolculuk

 

Kendime, Tanrı’nın ellerinde bir araçsam, hangi mucize gerçekleşecekse gerçekleşsin bunun olmasına izin vermem gerektiği sözünü verdim.

Yüreğime Yolculuk

 

Cesaretli olmadan, dünyayı, dünyanın anlaşılmayı arzuladığı şekilde bütün zenginlikleriyle tanımalarına olanak yoktu. Cesaret olmadan hayatları büyüyemez, küçük kalırdı-istediklerinden çok daha küçük bir hayat sürerlerdi.

Jack, sonsuz bir şefkatle ona gülümseyip şöyle demişti: “Cesaretin var mı? Bu işi yapacak cesaretin var mı peki? İçindeki hazineler, evet diye cevap vermeni bekliyor.”

Bana göre yaratıcı yaşamın temelindeki asıl soru bu: İçindeki gizli hazineleri gün ışığına çıkaracak cesaretin var mı?

Büyük Sihir

Evrenin, hem kendini hem de bizi eğlendirmek için bize oynadığı en eski ve cömert oyunlardan biri olduğuna inanıyorum bunun: Evren hepimizin içine tuhaf cevherler gizliyor ve geri çekilip acaba onları bulabilecek miyiz diye bizi izliyor.

Yaratıcı yaşam, bu cevherleri ortaya çıkarma mücadelesidir.

Sıradan bir varoluşu daha büyülü bir varoluştan ayıran şey, bu arayışa çıkabilme cesaretidir.

Büyük Sihir

Fikirler gerçekten canlıydı, gerçekten kendilerine en uygun insan ortağı arıyorlardı, gerçekten bilinçli iradeleri vardı, gerçekten ruhtan ruha geçiyorlardı, her zaman dünyaya gelmenin en hızlı yolunu (tıpkı yıldırımlar gibi) arıyorlardı.

Belli şeylerin zamanı gelince bahar başında gün ışığına çıkan menekşeler gibi farklı yerlerde bitiverirler.

Bütün kalbinizle çalışın, çünkü-size söz veriyorum-günler boyunca hiç vazgeçmeden çalışmaya devam ederseniz, bir sabah aniden çiçeklenebilirsiniz.

Büyük Sihir

Değişime en direndiğiniz şeyler, değişmeye en çok ihtiyacınız olan şeylerdir.

Düşünce Gücüyle Tedavi

Bilgi edinme bağımlısıyız, ama bilgelik konusunda büyük bir açlığımız var.

Ayur-veda

Ye, Dua Et, Sev

Öyleyse yalnız ol, Liz. Yalnızlığının yollarını öğren. Haritasını çıkar onun. Yaşamında bir kez olsun onunla otur. Bu insani deneyimi kucakla. Fakat kendi tatmin bulmamış özlemlerin için bir başka insanın bedenini ya da duygularını bir kaşınma direği olarak bir daha asla kullanma.

Ye, Dua Et, Sev

Eğer bir Guru bulmayı yeterince içten isterseniz, mutlaka bir tane bulacağınız şeklinde bir teori vardır. Evren yön değiştirecek, kaderin molekülleri bir araya gelecek ve yolunuz ihtiyacınız olan üstadınkiyle kesişecek.

Ye, Dua Et, Sev

Bu senin işini görmez. Egonun işi sana hizmet etmek değildir. Onun tek işi, kendi işini gücünü korumaktır. Ve şu sıralar, egon ölümüne korkuya kapılmış durumda, çünkü küçülmek üzere. Sen bu ruhani yolda devam et, bebeğim;  kötü adamların günü azaldı. Çok yakında egon işlemez olacak ve tüm kararları kalbin veriyor olacak. Yani egon, aklınla oynayarak, otoritesini göstermeye çalışarak, seni dünyanın geri kalanında uzakta bir köşeye sıkıştırarak yaşamı için savaşıyor. Onu dinleme.

Ye, Dua Et, Sev