Reiki II

wmscog

Reiki I. Seviye eğitimini tamamlayıp Reiki enerjisinin mucizelerini keşfettikten sonra Reiki II eğitimi alarak Reiki ile olan bağınızı geliştirebilir, kullanılan Reiki sembolleri ile Reiki gücünüzü arttırabilirsiniz. Reiki II. Seviyenin I. Seviyeden en önemli farkı; sembollerle çalışılması ve sınırsız şifayı öğretmesidir. Bu semboller sayesinde yeni enerji frekansları kullanılmaya başlanır ve kişinin gerek kendisine gerek başkasına aktardığı enerji yoğunlaşır. Kutsal kabul edilen bu sembollerin kullanılması sorumluluk gerektirmektedir.

Reiki II. Seviye eğitimi ile bedensel rahatsızlıkların altında yatan stres, korku, endişe gibi nedenler belirlenebilerek bu duygulara da şifa uygulaması yapılır. Ayrıca bilinçaltında yatan olumsuz düşünceler olumlu düşencelerle değiştirilir, zihinsel yetenekler artar, ilişkiler şifa bulur.

Reiki II. Seviyenin en önemli özelliği yer ve zaman sınırlarının aşılmasıdır. Bu eğitim ile kişiler geçmişte yaşanan olaylara da Reiki enerjisi göndererek, olayın kişi üzerindeki etkisini iyileştirebilir. Aynı şekilde gelecekte yaşanacak olaylara da enerji gönderilerek olayın herkesin en yüksek hayrı için gerçekleşmesi yönünde olumlamada bulunulur.

Reiki II. Seviyede kişinin yetenekleri 3 ana biçimde gelişir;

  1. Reiki gücü ve odaklanması artar
  2. Zihinsel ve duygusal şifa öğrenilir
  3. Uzaktan şifa gönderme becerisi kazanılır

Reiki II. Seviye Eğitim İçeriği:

  • Reiki II. seviye anlamı ve önemi
  • Semboller ve sembollerle çalışma
  • Zihinsel ve duygusal şifa
  • Uzaktan şifa gönderme
  • Bilinçaltı olumlama çalışması